Drugog dan festivala 11. 10. 2025. godine (subota) na centru Belišća od jutarnjih sati, sa svojim proizvodima, rukotvorinama, suvenirima i gastro ponudom predstavili su se izlagači: OPG Miroslav Jurlina Đurđenovac, OBRT KNIT – KNOT Belišće, Udruga mladih „NE ZABORAVI“ Tiborjanci, Kućna radinost Antun Turza Belišće, IDEA BY MARINA Valpovo, OPG Marijana Vinković Kitišanci, Inkluzivna kuća „Zvono“ Belišće, ZUL „Vila Velebita“ Belišće, Dječji vrtić „Maslačak“ Belišće, Gradska knjižnica i čitaonica Belišće, Craftopia j. d. o. o. Belišće, OBRT PERFECT TOUCH Čeminac, Udruga dobrote „Emanuel“ Osijek, KACHA obrt za proizvodnju i usluge Osijek, MAKILA obrt za proizvodnju i usluge Aljmaš, Domaća radinost Zdenko Greganić Valpovo, Štrikeraj čitaonice Belišće „Tu i tamo“, OBRT „NUNA ART“ Osijek, Domaća radinost Sanela Vakoš Josipovac, OPG Vučetić Belišće, Učenička zadruga „KARAŠICA“ Valpovo, Udruga osoba s invaliditetom „MI“ Valpovo, OPG Ankica Šunić Osijek, Udruga kolekcionara HR – Antun Grgušić Ivanovac i Galena obrt Osijek.
Sajam knjiga upriličila je Gradska knjižnica i čitaonica Belišće, dok su 15. Međunarodnu likovnu koloniju „PANON Belišće 2025.“ održali članovi Likovne udruge „Bel – Art“ iz Belišća zajedno s gostima Jesenskog festivala, koji su došli iz Subotice, Šida, Donjeg Miholjca, Slatine, Požege i Čepina. Koristeći razne tehnike od akrila, suhog pastela i ulja, umjetnici su u samom srcu grada, na otvorenom i na oduševljenje svih ljudi, stvarali umjetnička djela s različitim motivima. Njihovo već tradicionalno gostovanje simbol su prijateljstva i spone zajedničkog dijeljenja ljubavi prema umjetnosti. Održane su i radionice za djecu „Svijet iz škrinje“ Muzeja Belišće, oslikavanja bundeva Inkluzivne kuće „Zvono“ Belišće i glazbena radionica za djecu MAI Valpova, pod vodstvom mladog glazbenika Marka Glavice.
U sklopu Jesenskog festivala upriličena i dodjela nagrada za „Najljepše uređenu okućnicu i balkon stambene zgrade“ na području Grada Belišća u 2025. godini, koje je dio projekta „Volim Hrvatsku“. Ocjenjivanje je provela komisija u sastavu: direktor Turističke zajednice grada Belišća Antonio Sobol, voditeljica odsjeka za protokol i odnose s javnošću Ana Pavlović Martinović i stručna suradnica Turističke zajednice grada Belišća Silvija Kifer. Ove godine se na Javni poziv prijavilo 9 kandidata. Sedam kandidata u kategoriji za najljepše uređenu okućnicu i dva kandidata u kategoriji za najljepše uređen balkon stambene zgrade. Odlučivanje je bilo zahtjevno budući da su prijavljeni sudionici Javnog poziva, uložili veliki trud i rad ukrašavajući svoj stambeni prostor s raznolikim biljkama i dekoracijama.
Obraćajući se svim prisutnima gradonačelnica Ivana Jerbić je zahvalila na trudu za očuvanje i uljepšavanje okoliša u kojem živimo i čestitala dobitnicima nagrada. Svim sudionicima su dodijeljene Zahvalnice, a prvonagrađenima. Priznanja i umjetničke slike iz arhive Turističke zajednice Ostali sudionici dobili su poklon vrećice koje je osigurao Grad Belišće. U kategoriji za najuređeniju obiteljsku okućnicu, prvo mjesto osvojila je Mirjana Pejić iz Bistrinaca, drugo mjesto osvojili su Tunde i Berislav Jančikić iz Belišća, dok je treće mjesto pripalo Svetlani Pavoković iz Bistrinaca. U kategoriji za najuređeniji balkon, prvo mjesto osvojila je Vesna Maričić iz Belišća, a drugo mjesto pripalo je Aneli Tanevskoj iz Belišća.
Grad Belišće i Turistička zajednica grada Belišća zahvaljuju svim sugrađankama i sugrađanima koji svojom ljubavi prema biljkama te radom i trudom ozelenjuju svoj stambeni prostor i tim činom čuvaju naš okoliš, te doprinose ljepšem i ugodnijem životu u gradu Belišću i prigradskim naseljima.
Jesenski festival u Belišću završio je koncertom Akademske glazbenice i profesorice flaute Petre Marković pod nazivom „Jazz trio“ , dok su cijeli sajam, svojim izvedbama pratili članovi Plesnog studija Shine iz Osijeka.



























Tekst: Snježana Takač – TZ grada Belišća
Fotografije: Ina Zamaklar, Zaim Saljiji, Tin Lacković