Završio/la si fakultet društveno-humanističkog usmjerenja i do sada nisi imala priliku svoje znanje primijeniti u praksi? Zainteresirana si svojim znanjem doprinijeti društvenom napretku, ali ne znaš kako je to moguće? Imaš ideje za inovativno rješavanje problema u zajednici, a nisi siguran/a kako to ostvariti?
Pozivamo te da se prijaviš na praksu u udruzi!
Što nudimo?
● 80 sati prakse u udruzi
● Usavršavanje postojećih i usvajanje novih vještina i znanja
● Vodstvo stručnog i iskusnog mentora/mentorice
● Detaljni i obrazloženi komentari mentora/ice na obavljenu praksu, pismo preporuke mentora za buduće poslodavce nakon odrađene prakse sukladno tome koje vještine i znanja si demonstrirao/la za vrijeme prakse, kao i potvrda o završenoj praksi koja uključuje popis uspješno obavljenih zadataka ili stečenih znanja ili vještina
● Mogućnost pokretanja i razvoja vlastitog projekta ili inicijative
Malo više o našoj udruzi i zanimljivim projektima na kojima radimo:
Inkluzivna kuća Zvono djeluje od 2003. godine, kada je i osnovana od strane roditelja djece i mladih s poteškoćama u razvoju na području gradova Belišća i Valpova te prigradskih naselja.
Tijekom godina, stekli smo iskustvo u provođenju programa i projekata na različitim područjima. U udruzi se aktivno radi na jačanju ljudskih resursa kao nositelja demokratizacije i razvoja civilnog društva u lokalnoj zajednici, razvijanju i poticanju modela suradnje između javnog, poslovnog i civilnog sektora, poticanju društvene odgovornosti i utjecaju demokratskog građanstva na razvoj društva. Važan se naglasak stavlja na razvijanje modela socijalnog poduzetništva kroz koje bi Zvono svojim članovima pružilo mogućnosti zapošljavanja i ravnopravnog sudjelovanja u društvenom i poslovnom životu zajednice.
Što očekujemo?
→ Aktivno sudjelovanje na programu prakse koji je prije početka prakse usklađen s mentorom (o terminima i intenzitetu odrađivanja 80 sati dogovaraš se izravno s mentorom)
→ Spremnost za evaluaciju vlastitih vještina, znanja i pristupa s ciljem napredovanja tijekom programa prakProaktivni pristup i spremnost za razvijanje vlastitog projekta tijekom programa prakse
→ Aktivno sudjelovanje u sva četiri modula programa prakse
→ Izraženi interes za buduće zaposlenje ili drugi oblik doprinosa u civilnom društvu te interes za širi spektar tema od društvenog značaja (npr. održivi razvoj, politička kultura, prava manjina i slične teme)
Kako izgleda program?
Imat ćeš se prilike specijalizirati u:
→Vođenju projekata
→Administraciji i financijama
→ Zagovaranju/programskoj koordinaciji
Praksa je osmišljena u 4 glavna modula:
Modul 1 – Upoznaj sektor
Tijekom ovog modula upoznat ćeš se s timom i radom organizacije, te važnosti i načinima funkcioniranja civilnog društva
Modul 2 – Učenje kroz promatranje (‘job shadowing’)
Promatranje i upoznavanje s radom osoba zaposlenih u organizaciji će ti pružiti uvid u konkretne odgovornosti i zadatke koje radnici obavljaju na dnevnoj razini. Tijekom ovog perioda, sudjelovat ćeš u raznim aktivnostima organizacije (sastanci, organizacija događaja i slično) uz superviziju mentora.
Modul 3 – Primjeni znanje i vještine
Tijekom ovog perioda, steći ćeš iskustvo timskog rada te ćeš biti odgovoran/a za obavljanje konkretnih manjih zadataka u okviru unaprijed dogovorenih aktivnosti. Sudjelovat ćeš u pisanju tekstova, pripremi sadržaja, organizaciji događaja, pisanju objava za javnost i slično.
Modul 4 – Uradi sam
U zadnjem modulu, imat ćeš prilike razviti vlastiti projekt ili aktivnost koji će do kraja modula i implementirati. Sve aktivnosti provodit će se uz nadzor i potporu mentora. Nakon završetka projekta, napisat ćeš kratki izvještaj o radu i prezentirati svoj rad kolegama u udruzi.
Koji su kriteriji prijave?
Na program prakse u civilnom društvu možeš se prijaviti ako:
✔ imaš do 30 godina
✔ završio/la si ili završavaš fakultet društveno-humanističkog usmjerenja (uskoro ćeš diplomirati)
✔ nisi zaposlen/a u struci (nezaposlen/a si ili radiš izvan područja za koje si se obrazovao/la)
✔ motiviran/a si steći iskustvo u civilnom društvu
Do kada se možeš prijaviti?
Rok prijave za program prakse je 31.03.2021.
Prijavi se ovdje:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXiRQ1ZowmgA1K9UJk1nokSgVn2kgsHcAF5DFJFagG4OenSQ/viewform
Pitanja u vezi ovog poziva možete slati na email: andreasebalj@gmail.com
Kada počinje praksa?
Praksa započinje 12.04.2021.
Intenzitet izvođenja prakse (koliko tjedana i koliko sati tjedno traje) dogovorit ćeš izravno s mentorom.
Prati projekt na društvenim mrežama:
Facebook: https://www.facebook.com/socialinnovatorshr/
#NGOpraksa #NGOTrained
Ova praksa je dio projekta Social Innovators, koji je financiran od strane Islanda, Norveške i Lihtenštajna kroz EEA and Norway Grants Fund for Youth Employment. Program u Hrvatskoj koordinira i implementira Inicijativa mladih za ljudska prava.
Zajedno za zelenu, kompetitivnu i uključivu Europu.