Novosti|

Loše vrijeme, kiša i blato nije spriječilo devedesetak natjecatelja da u nedjelju 19.lipnja nastupe na 6. kolu Slavonske Brdsko biciklističke lige, koje se održalo u Bistrincima u organizaciji kluba pustolovnih sportova „Baraber Extreme Team“ pod nazivom XCO Jugovača-Baraber 2011. Nastupili su natjecatelji iz 15ak klubova iz cijele Slavonije i Susjedne Srbije. U 11 sati startali su natjecatelji u 3 kategorije, Sport, Master i Žene. U kategoriji Sport prvo mjesto osvojio je Krešimir Pavičić, drugo mjesto Igor Stičinski, a treće mjesto zauzeo je Darko Smrčak član Baraber Extreme Teama. U kategoriji Master prvo mjesto osvojio je Siniša Crnčan, drugo mjesto Ivica Kerep, obojica članovi BK Maraton Team iz D.Miholjca, a treće mjesto zauzeo je Slobodan Radovanović. U kategoriji Žene prvo mjesto je osvojila Violeta Trifković iz BK Jednota Šid, drugo mjesto Dea Pavičić, a treće mjesto zauzela je Biljana Vidrić.

Nakon što su prve tri kategorije završile utrku, a kiša nije prestajala, staza je postajala sve teža za vozit, no to nije utjecalo na to da se odvozi utrka u posljednje dvije kategorije Junior i Elite. Podsjećamo da je staza duljine 5 km, te da prolazi od svetišta Sv. Ane jednim malim dijelom makadamom, a ostatak šumskim zemljanim putem koji se zbog kiše nakon nekog vremena pretvorio u blato. U kategoriji Junior nakon odvožena 4 kruga prvo mjesto osvojio je Dražen Bertić iz BK Osijek 2010, drugo mjesto osvojio je Bruno Šimčik član Luks RT iz Požege, a treće mjesto zauzeo je Marko Batori iz BBK Požega. U kategoriji Elite nakon 5 krugova prvo mjesto osvojio je Matej Skuzin iz Luks RT, drugo mjesto osvojio je Tomislav Nemet član kluba Individualac, a treće mjesto je zauzeo Željko Ćumura iz BK Jednota Šid. Nakon završetak utrke za sve natjecatelje je bio pripremljen grah i osvježavajuće piće. Baraber extreme team Belišće zahvaljuje se pokroviteljima gradu Belišću, Bike i moto centru Škos, Kutjevačkoj Vinariji i Vinariji Tandara iz Kutjeva, te na besprijekornoj podršci članovima Hrvatske gorske službe spašavanja.