Novosti|

U sklopu obilježavanja blagdana svetog Vida, zaštitnika grada Rijeke, u organizaciji Streljačkog saveza grada Rijeke na strelištu „Vladimir Gortan“ održan je 26. Trofej Grada Rijeke, u natjecanju MK puškom serijskom, 40 hitaca ležeći. Na Trofeju su nastupili Igor i Saša Brezovec, Željko Tijan i Zoran Špoler iz Streljačkog društva Stjepan Petnjarić Belišće i ponovno, sedmi puta za redom, ekipno osvojili prvo mjesto, s ukupno 1073 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Streljačkog kluba Kutina (1046 krugova), a treće ekipa SK Policajac iz Rijeke (1043 kruga).

Belišćani su i pojedinačno ostvarili zapažene rezultate. Željko je osvojio treće, Igor četvrto, Zoran šesto, te Saša osmo mjesto. Na ovogodišnjem Trofeju grada Rijeke sudjelovalo je 11 ekipa, odnosno 41 natjecatelj. I proteklog vikenda su se belišćanski strijelci okitili medaljama i ponovno dokazali da pripadaju samom vrhu streljačkog sporta u Hrvatskoj. U Karlovcu, na Prvenstvu Hrvatske 50 metara MK puška serijska, u obje discipline osvojili su prvo mjesto. Ovo je četvrti puta za redom da su belišćanski strijelci prvaci Hrvatske. Prvog dana natjecanja, na kojem je nastupalo 17 ekipa (66 natjecatelja), pucalo se 40 hitaca ležeći. U ekipi Belišća su bili Igor i Saša Brezovec i Željko Tijan, a prvo mjesto osvojili su s 1078 krugova. Druga je bila ekipa Karlovca s 1060 krugova, dok je treće mjesto zauzela ekipa Sveučilišta Zagreb s 1059 krugova. Pojedinačno, najbolji strijelac je bio Igor Brezovec (372 kruga), dok je drugo i treće mjesto pripalo Zagrepčanima Ivanu Laziću (371 krug) i Davoru Niševiću (366 krugova). Drugi dan natjecanja se pucalo 3×20 hitaca trostav (ležeći, stojeći, klečeći). Belišćani su ponovno ekipno osvojili zlato (1051 krug), drugo mjesto pripalo je ekipi „Radnika“ iz Đurđevca (1473 krugova), a treći su bili Karlovčani (1432 kruga). Pojedinačno, prvi je bio Dario Markač iz Đurđevca (511 krugova), Željku Tijanu pripalo je drugo mjesto (509 krugova), treći je bio Damir Krulić iz Križevaca (507 krugova), dok je Saša Brezovec završio na šestom, a Igor Brezovec na sedmom mjestu (498, odnosno 494 kruga).