Novosti|

U srijedu, 13. lipnja 2012. godine, gradonačelnik Zvonko Borić i zamjenica Marija Ilić primili su u Gradskoj upravi u Belišću Matka Muževića, studenta 1. godine diplomskog studija fizike i informatike na Odjelu za fiziku u Osijeku koji je već po drugi puta dobitnik Rektorove nagradu i to ove godine za izvrstan seminarski rad na temu „Radon i deterministički kaos“ iz kolegija Odabrana poglavlja fizike. Gradonačelnik je iskazao svoje veliko zadovoljstvo da na području grada Belišća ima tako izuzetnih studenata. Zahvalio se Matku za trud koji je uložio jer ove vrijednosti promiču i naš grad te izrazio želju da u budućem radu i dalje bude od koristi sebi, svojoj obitelji i široj društvenoj zajednici.

Također istoga dana Gradonačelnik je primio i jednu od najmlađih poeta našeg kraja Mateju Crnoja, učenicu 3.b razreda Osnovne škole Ivana Kukuljevića Belišće, u pratnji svojeg mentora učitelja Zdravka Katalinića i ravnatelja Osnovne škole Darka Kovača koji je na samom početku istaknuo kako je upravo Mateja jedna od onih talentiranih učenika i čestitao je na ostvarenom rezultatu sa nadom da i dalje tako nastavi. Čestitkama su se pridružili i gradonačelnik ali i mentor učitelj Katalinić koji je osluhnuo upravo ono što Mateja hoće i što ju zanima te njezin talent usmjerio na pravi put, tako da je na natječaju mladih pjesnika Osječko-baranjske županije, pod nazivom Pjesma nam u srcu, u konkurenciji 18 škola naše županije, od strane Prosudbene komisije odbarana kao najbolja s pjesmom pod nazivom „Moj dan“. Mateina pjesma bit će objavljena u Zborniku pjesama šestog susreta mladih pjesnika Osječko-baranjske županije.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Close Search Window
Skip to content